Stretnutie a rozhovor so Svenom Andrighettom

Stretnutie a rozhovor so Svenom AndrighettomČlenovia fanklubu navštívili Švajčiarsko.

Rok po stretnutí s Davidom Aebischerom sa členovia fanklubu Eurolanche vrátili do Švajčiarska. Päť členov zo Slovenska a Česka strávili dva dni vo východnej časti Švajčiarska, kde si pozreli mesto Zürich, ale aj jeden z najmenších štátov na svete, Lichtenštajnsko. Kompletnú fotogalériu z výletu nájdete na tomto odkaze.
 
Hlavným cieľom výletu bolo stretnutie so švajčiarskym útočníkom Colorada Avalanche Svenom Andrighettom neďaleko Zürichu. Sympatický hráč odpovedal na všetky otázky členov fanklubu, rozdal im podpisy a nechal sa s nimi vyfotografovať. V histórii Eurolanche išlo už o 17. Individuálne stretnutie s hráčom Avs v rámci Európy a USA. Ďakujeme Svenovi za jeho čas a ochotu. Nižšie vám prinášame rozhovory, ktorý vznikol na stretnutí.
 

Po troch rokoch v juniorke a AHL sa Andrighetto dostal do NHL v roku 2015 v drese Montrealu Canadiens, ktorý ho draftoval. Po necelých dvoch sezónach bol vymenený do Denveru tesne pred trade deadline za Andreasa Martinsena a hneď v prvých zápasoch zanechal výborný dojem, vďaka čomu podpísal novú, dvojročnú zmluvu. Sezóna 2017/18 bola pre neho prvou celou v Colorade. Odohral však iba 50 zápasov pre zranenie. V play-off vstrelil jeden z kľúčových gólov celej série proti Nashvillu Predators. Na majstrovstvá sveta sa ako jediný Švajčiar presadil v samostatných nájazdoch vo finále, kde podľahli Švédsku. Spoločne s Aebischerom sú jedinými Švajčiarmi, ktorí kedy hrali za Colorado.
 

Ako by si zhodnotil uplynulú sezónu?

Veľmi dobre. Dostali sme sa do play-off. Prekvapili sme veľa ľudí, no vedeli sme, že sa nám to môže podariť.

Ako si bol spokojný so svojím vlastným výkonom?

Taktiež veľmi dobre, avšak dlhší čas som bol zranený, čo bolo pre mňa nové a ako som povedal, bol to dlhý čas - vynechal som 32 zápasov.

 

Bolo ťažké dostať sa späť do zostavy po takom čase?

Bolo to ťažké, pretoťe som bol mimo hry dva a pol mesiaca a ak nehráš tak dlho, tak potrvá to istý čas, než sa dostaneš späť do rytmu. Ale po pár odohraných zápasoch to bolo znovu fajn. 

Celý tím predviedol veľký obrat po výmene Duchenea a zápasoch vo Švédsku. Existuje na to racionálne vysvetlenie, prečo sa to tak náhle zmenilo?

Ani nie, ale výlet do Švédska bol pre nás skutočne dobrý, pretože sme sa viac dali dokopy. Aj keď sme oba zápasy prehrali, bol to najlepší výlet, aký sa vtedy mohol organizácii podariť, pretože nás zomkol. Potom sme rástli ako tím, každý sa o každého zaujímal, každý za každého bojoval a tak to začalo.

Ako si spomínaš na bitku s  Oliverom Ekmanom-Larssonom, jeden z tvojich pamätných momentov sezóny? My sme boli vtedy v hľadisku v Denveri. 

Pamätám si to, ale určite to nie je pre mňa pamätný moment. (smiech)

Ale pe fanúšikov to bolo aspoň zábavné.

Áno bolo, ale je to niečo, čo sa deje. Mojim obľúbeným momentom bolo určite, keď som v zápase č. 5 proti Nashvillu skóroval minútu pred koncom. Neviem, či ste to pozerali...

Áno, v Brne sme mali stretnutie.

To je jednoznačne môˇj najobľúbenejší moment sezóny.

Pozerali sme to, keď celé mesto spalo a potom bláznivo oslavovali, keď si dal gól.

(smiech) To je výborné.

Aké boli tvoje pocity, keď si dal ten gól?

Bol som veľmi šťastný za celý tím, pretože sa nám podarilo natiahnuť sériu do šiesteho zápasu. Nanešťastie sme doma nedokázali vyhrať, ale určite to bol skvelý pocit, ako sa mi podarilo pomôcť tímu. Asi to bol najväčší gól mojej kariéry.

Myslíš si, že celý tím sa môže v ďalšej sezóne zlepšiť?

Áno, samozrejme.

Možno sa dostane aj ďalej?

Nechceme sa pozerať tak ďaleko, ale našim cieľom je dostať sa znovu do play-off. Chceme sa zlepšovať každý rok. Sme stále mladý tím, ale všetci sme teraz skúsenejší v porovnaní s minulou sezónou, čo nám len pomôže.

Ako tím, v čom by ste sa chceli zlepšiť?

V každom aspekte. Nikdy nie ste najlepší vo všetkom, preto chcete byť stále lepší.

Ako sa pozeráš na svoju účasť na majstrovstvách sveta?

Bolo to dobré. Hral som tam po druhýkrát. Určite to mrzí, že sme prehrali finále po nájazdoch, ale bola to dobrá skúsenosť a výborný výsledok pred Švajčiarsko skončiť druhý. Nemusí sa to stať každý rok.

Aké sú tvoje osobné ciele do novej sezóny?

Rád si ich nechávam pre seba.

Chcel by si dostať novú zmluvu a zostať v Colorade?

Určite. Je to veľký ciel, ale nechcem sa na neho sústrediť. Musíte spraviť veľa vecí, aby ste sa s k nemu dostali, ale určite by som tam veľmi rád zostal. Uvidíme, čo sa stane.

Ako tráviš leto?

Cvičím od pondelka do piatka, deväťkrát, dvakrát do dňa okrem stredy, kedy iba raz.

Spolupráca: Michal Hežely


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
21/07/2018 - 14:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."